Az egely kerekes hülyítések egyik legnagyobb és legrégebben működő aktív bástyája, de inkább fellegvára esett el mostanában. Megszabadult végre a Szintézis Szabadegyetem is, Paulinyi Tamás ( parakutató parahívő ) "szakmai igazgatóval" az élen, az egely keréktől. Tizenöt éven keresztül ment ott a kábítás ahogyan a magyar mondja orrba-szájba a 72 fogú szélforgóval, hogy az mekkora áttörés a para-kutatás egén és hogy vegye és vigye mindenki, mert az akkora jó dolog. Még bioenergia mérési tanúsítványokat is kiadtak, szinte hatósági hitelesítő szervnek feltüntetve magukat. Ami valljuk be, a megváltó búcsúcédulák szélhámossági szintjét simán lekörözte. Mostanra már csak a web archívumban lehet róla olvasni, mert eltüntettek mindenféle anyagot a weblapjukról. Legalább is nagyon eldughatták, mert én ezen régi dolgokból semmit sem lelek most ott:
A SZINTÉZIS Labor főbb tevékenységei:
– Számítógépes vitalitásmérés: Az Egely György által tervezett műszerrel 1994 óta kísérletezünk. Az ismeretlen hatás vélhetően a féltekés működéseket tükrözi és kapcsolatba hozható a hagyományokból ismert auraelméletekkel.
– Kollektív tudati hatások távmérős vizsgálata: A vitalitásmérő távhatásokra kidolgozott változata a feltevések szerint közös tudati hatásokat is mérni tud, elsősorban összehangolt kollektív lelkiállapotok kialakulásakor.
...
Az elmúlt pár évben továbbfejlesztettük az Egely-féle méréstechnikát. A felsorolt célok eléréséhez elsősorban megfelelő támogatásra és műszerekre van szükségünk.
....
A SZINTÉZIS Szabadegyetem Laboratóriumának kutatási tervei a még feltáratlan vagy csak részben ismert tudati képességek vizsgálatához ...
Kutatási munkánkban pillanatnyilag az alábbi szakemberek vesznek részt:
Egely György kutatómérnök,
Grandpierre Attila fizikus kandidátus,
Vassy Zoltán pszichofizikus,
Paulinyi Tamás kutató...
Ekkortól a labor munkája kiegészült az Egely György féle tárcsás vitalitásmérő vizsgálatával, ami világviszonylatban is egyedülálló módon a test közvetlen környezetében fellépő forgatóerők pszichés változóit méri. A számítógépekkel végzett adatgyűjtés egyik tanulsága, hogy ez a hatás egyénileg jellemző, illetve tanulhatóan irányítani lehet. A kísérleti munka így egyben laborgyakorlattá is vált a SZINTÉZIS Szabadegyetem hallgatói számára. A más mérésekkel is kiegészített rendszeres kísérleti foglalkozás ezzel a hallgatóknak nemcsak a parapszichológia módszereinek megismerését, de egyfajta képességfelmérő- és fejlesztő lehetőséget is biztosít.
....
Kutatási beszámolók a SZINTÉZIS Paralaborból II.
A vitalitásmérés tanulságai
A laboratórium csendjében csak a számítógépek duruzsolása és a vitalitásmérők kijelzőjének ciripelése hallatszik. A mérőágyon fekvő fiatal hölgy kezei mellett tárcsák forognak, lehunyt szemei előtt világító diódák villognak egyre szaporább ütemben. A relaxációs program lejártával a mérés hamarosan végetér, kinyomtathatóvá, értékelhetővé válnak a mérési grafikon görbéi.
Amint várható volt, a grafikon mindkét kéznél szinte azonos rajzolatú görbét mutat, a szimultán alkalmazott relaxációs készülék egyik hatása ugyanis az agyféltekék működésének szinkronizálása. Ennek demonstrálásához az alany megtekintheti korábbi mérés görbéit, amelyeken a természetes féltekei megoszlások láthatók spontán és inspirált felvételi állapotokban. Mit jelent mindez? Mit jelent a vitalitás és a féltekék kapcsolata ?
A PARADIGMA Pont Kft. helységében működő SZINTÉZIS Paralaborban a szabadegyetem hallgatói lassan egy éve - minden hétfőn - ezekkel a kérdésekkel és a következőkben kifejtett válaszokkal találkoznak rendszeres mérési eredményeiket illetően. A történet kezdete azonban sok évvel ezelőttre nyúlik vissza. Dr.Egely György kutatómérnök - akit a parapszichológia hazai prófétái között az elsők között tarthatunk számon - az úgynevezett vízforgatásos kísérleti tanulsága alapján fejlesztette ki az említett vitalitásmérő készülékeket. Nézzük meg most, hogy az elmúlt évek számítógépes mérései alapján mire is jutottunk.
Az emberi test közelében, elsősorban a tenyér mellett mérhető forgatónyomaték van jelen, amelynek mértékét és időbeli változásait nagyban befolyásolja az aktuális szellemi és lelki állapot. A bal és jobb kéznél jelentkező érték különbözősége vélhetően a féltekei működések szimultán változásaival vethető össze.
A tárcsa hőt sugárzó test közelségére is forgásba hozható, de a forgatónyomaték esetenként rendkívül gyors változásai nem magyarázhatók a tenyér hőmérséklet változásaival, figyelembe véve a tenyér szöveteinek hőtani tehetetlenségét. A megfigyelések alapján a hatás fizikai hordozója egyelőre ismeretlennek mondható.
A tenyér melletti mérés fordulatszámának abszolut értéke megfigyeléseink szerint a mért személy mentális alkatától és aktuális állapotától függ. Nagy fordulatszámot az extrovertált, kreatív, kommunikatív típusoknál mérhetünk, az introvertált alkat ugyanúgy, ahogy a meditatív befeléfordulás sokkal gyengébb eredményeket mutat. Az aktív (pl. gyógyító) imagináció újfent magas fordulatszámhoz vezet. Ha a mért személyt problémamegoldás elé állítjuk, a problémamegoldás befeléforduló fázisában az értékek esnek, a megoldás után a kommunikatív fázisban emelkednek.
A fordulatszám abszolut értékénél jóval informatívabb a hatás idôbeli eloszlása, változása. A stabil, koncentrált és kézbentartott lelkiállapotok a mérés grafikonján kisszórású, tartósan stabil képleteket eredményeznek, a szétszórt neurotikus lelkiállapotok, nagyszórásútöredezett értékeket mutatnak. A mentális állapotok kontrolljával a hatás is kontrolláltabbá válik, a készülék visszajelzései az alkati határokon belül ezt tanulhatóvá teszik. A két kéznél mért értékek a mért személy féltekei beállítottságára, illetve az aktuális féltekei extrovert működésére utalnak.
A módosult tudatállapotokban végzett mérések eredményei az állapotra jellemzôek. A relaxációs állapot kialakulása a forgatónyomaték csökkenését eredményezi. A hipnózisban végzett mérés domináns jobbféltekei, és alacsony balfétekei hatást mutat.
A kísérletek egységesen kimutatják, hogy a vitalitásmérésre kifejlesztett mérőműszer a testi egészségi kondícióktól nagymértékben független, az értékek a mentális tevékenységet tükrözik, és ember-ember közötti interaktív hatásra utalnak, pozitív összefüggéseket egyértelműen a kreatív lelki hatásokkal mutatva.
A készülék módosított változatánál a tárcsa patkó alakú acéllemezzel féloldalról körülvéve elektromágneses térben lebeg. Ez a készülék a test közelsége nélkül, akár tíz méter távolságról is a kézi mérésre fejlesztett műszerre jellemző fordulatszámra gyorsítható (5-25 fordulat/perc). A forgatónyomaték megjelenése azonban kivételes és általában spontán módon megjelenő mentális állapotokhoz kötött, így a megismételhetőség rendkívül nehéz. A tárcsa forgását a katartikus, ihletett, intuitív, kreatív csúcsélmények eredményezik, természetesen a hatásitt már nehezen rendelhető személyhez, mentális csoporttevékenység is összegződhet.
A megfigyelések azt sejtetik, hogy az ember és ember, illetve az ember és környezet közötti ismeretlen fizikai hordozójú kölcsönhatások (pszichokinézis) egy újabb kommunikatív, térfüggő csoporttal bővülnek, melyek természete feltehetően kapcsolatba hozható a hagyományokból ismert auraelméletekkel. A fizikai hordozó ismerete nélkül kijelenthető, hogy a tudati tevékenységeket a térben fizikai forgatónyomaték formájában mérhető változások kísérik, a hatások mentálisan személyspecifikusak, illetve csoportszinten kommunikatíven interaktívak.
Utolsó kommentek